Uskladňovací nádrže

Uskladňovací nádrže

Nádrže z termoplastů

Nádrže vyrobené z termoplastů obecně jsou určeny převážně pro roztoky agresivních chemických kapalin, kontaminovaných odpadních vod apod. Spojují výhodu chemické odolnosti, vysoké životnosti a téměř nulových nákladů na údržbu.

ZOMAplast je jediným tuzemským výrobcem homogenních plášťů zásobních a procesních nádrží. Jsou vyrobeny techniku spirálního navíjení, tj. nemají svarové spoje.

Termoplasty jsou nejen nejlepším řešením pro kapalné chemikálie, vinuté roury a z nich vyrobené nádrže mají nejmenší uhlíkovou stopu v porovnání s nádržemi kovovými a laminátovými. Pro vinutí plášťů nádrží jen roztavíme granulovaný plast. A hlavně pak výrobek po skončení životnosti lze bezezbytku recyklovat.

Plastové nádrže jsou nejlepším řešením pro životní prostředí.

Uskladňovací nádrže

  • Uskladňovací nádrže, většinou stojaté jsou v provedení jednoplášťové (jednoduché), či dvouplášťové (dvě nádrže v sobě) – vnější nádrž je „havarijní jímka“. Průměr vinutých nádrží je zcela libovolný (doslova „po milimetru“) od DN 850 do DN 4 500 mm, u nádrží z lubů do DN 6 000 mm. Výška nádrží není omezena. Maximální běžný objem je 200 m3.
  • Ležaté válcové nádrže mají z projekčního hlediska některé zvláštnosti, které závisí na umístění: jsou-li na volné ploše, nebo podzemní a tloušťka pláště bývá větší. Maximálním průměrem je 3,5 m, délka až 15 m. Pro vyšší podzemí skladované objemy vzájemně propojíme více nádrží.
  • Pro výrobu nádrží hranatých disponuje ZOMAplast technikou svařování bez přídavného materiálu. Jedná se o kolmé svařování „na tupo". Tato technologie vytváří tuhý roh nádoby, který má vlastnosti homogenního materiálu – není „kloubem" jako u svaru extruzního. U vnitřních hran „zmizí" přetok v místě svaru a hladký povrch hran umožňuje dokonalé vyčištění nádoby.
Libovolná velikost a tloušťka materiálu

Libovolná velikost a tloušťka materiálu

DN až 6 m / tloušťka až 15 cm

I pro vysoce agresivní média

I pro vysoce agresivní média

Jako jsou např. konc. H2SO4, NaOCl, HNO3.

Spolehlivost a výdrž

Spolehlivost a výdrž

Projektová životnost až 50 let

Bezezbytku recyklovatelný

Bezezbytku recyklovatelný

Malá uhlíková stopa

Konkurenční výhody
spirálně vinutých nádrží

  • Progresivní a ověřená technologie výroby
  • Rozměrová řada od průměru 850 mm do průměru 4 500 mm
  • Max. výška pláště bez navařování je 10 000 mm
  • Pracovní objem nádrží až 150 m3
  • Neomezená tloušťka pláště oproti vrstveným plášťům z desek
  • Projektová životnost nádrží je až 50 let (dle statického výpočtu) - nesrovnatelné oproti nádržím z laminátu

Základní materiálové provedení plastových nádrží

Materiál Max. teplota média
PP-H 115 °C
PP-B 100 °C
PE-HD 80 °C
PVC 60 °C
PVC-C 95 °C
PVDF 140 °C